Biz Kimiz?

Şirketimiz ŞFQS- Şimşek Food Quality Systems ise Dünya Helal Birliğinin Almanya başta olmak üzere batı Avrupa Koordinatörlüğü görevini yürütmektedir.

Gayemiz; hilesiz, zararsız ve İslam inancına uygun ürünlerin insanımız tarafından kolayca bulunmasıdır. Birliğimizin Dünya`da müslümanların günlük alışverişini güvenilir hale getirmeyi hedef edinmiştir. Verdiğimiz helal sertifika ile ithalat ve ihracat yapan şirketlerin ürünlerini rahatça Müslüman ülkelerine satabilmelerine yardımcı olmaktayız.

Ürünlerde WHU Helal logosu birliğimiz tarafından ürünü kontrol edilmiş helal kalite standartlarının uyguladığı anlamına gelmektedir.

Ulusal ve uluslararası alanda söz sahibi olan bir sivil toplum kuruluşu olarak, dünya genelindeki “helal” çalışmalarına katkıda bulunmakta, mevcut standartların geliştirilmesinde ve problemlerin çözümünde aktif görev almaktayız. Ayrıca yazılı-görsel medya kanalları ile bilgi ve çalışmalarımızı insanlığın hizmetine sunmak, bilgi kirliliği ve anlam karmaşından uzak, herkes tarafından anlaşılabilir, uygulanabilir normlar üretmek, helal konusunun gündemde kalmasını sağlayıcı organizasyonlar düzenlemek, diğer kurum ve kuruluşlarca düzenlenen faaliyetlere katılmak, üretilecek her tür süreci küresel ölçekte değerlendirip bilim ve teknolojiyi kullanarak izlenebilir ve sürdürülebilir hale getirmekte görevlerimiz arasındadır.

Dünya Helal Birliği, 2010 Şubat ayında alanında uzman bir grup akademisyenin bir araya gelerek oluşturduğu ürün ve hizmetleri araştırıp, bilinçlendirme ve belgelendirme çalışmaları yapan bir sivil toplum kuruluşudur. Bu tarihten itibaren birliğimiz, gıda başta olmak üzere, ürün ve hizmetler konusunda, araştırma çalışmaları, insanımızın bilgilendirilmesi ve bilinçlenmemize yardımcı olacak faaliyetlerin yürütülmesine ve müracaat eden firmaların ürün ve hizmetlerinin belgelendirilmesine devam etmektedir. Bugün itibariyle gıda, kozmetik, turizm ve hizmet alanlarını denetleme ve belgeleme imkânına sahibiz.